Filmy stały się najlepszymi alternatywami dla rozrywki. Są też świetnym sposobem na spędzenie czasu z bliskimi. Filmy mają również pozytywny wpływ na życie ludzi. Często pozwalają ludziom przywołać jedne z najszczęśliwszych wspomnień, dają możliwość zastanowienia się nad ważnymi kwestiami, uczą jak postępować w konkretnych sytuacjach, napełniają motywacją.Z tego powodu w tym artykule dzielimy się z Tobą listą filmów, które oprócz zaangażowania Cię swoją fabułą, pozostawią Cię z doskonałymi lekcjami życiowymi. 

Powiedz tak

Film opowiada historię mężczyzny, który pracuje w banku i ma tendencję do ciągłego mówienia „nie”, dlatego przepuszcza każdą okazję, by powiedzieć „tak”. Dlatego też traci każdą okazję, która pojawia się na jego drodze.

W pewnym momencie zostaje zachęcony do wzięcia udziału w seminarium, gdzie otrzymuje pomoc i uczy się mówić „tak”. Jego życie przybiera nieoczekiwany obrót, ale ostatecznie zdaje sobie również sprawę, że nadmierna aprobata jest ryzykowna. W ten sposób ten film pokazuje, że kluczowe jest, aby ludzie nauczyli się rozpoznawać wszystkie sytuacje. W ten sposób mogą powiedzieć „tak” projektom, które pozwalają im się rozwijać i „zamknąć drzwi” przed wydarzeniami, które zakłócają ich spokój.

Teraz albo nigdy

Film opowiada o dwóch mężczyznach, noszących imiona Carter i Edward. Pierwszy z nich marzy o zostaniu profesorem filozofii, ale kończy pracując jako mechanik, aby utrzymać rodzinę.

Drugi to multimilioner, który zajmuje się zarabianiem pieniędzy, ale pomija wiele planów, które chciałby zrealizować. Po zachorowaniu na raka spotykają się w szpitalu i zdają sobie sprawę, że łączy ich fakt, iż nie udało im się spełnić wszystkich życzeń. W efekcie decydują się na opuszczenie szpitala, aby przed śmiercią spełnić niespełnione życzenia.

Ta produkcja filmowa jest kluczowa, aby ludzie zrozumieli, że nigdy nie jest za późno na spełnienie marzeń. Podobnie najważniejsze jest to, aby dać sobie możliwość cieszenia się każdą sekundą życia.

Powiązany artykuł: Oglądanie filmów jako sposób spędzania wolnego czasu – 4 argumenty dlaczego warto?

W pogoni za szczęściem

Film, w którym głównym bohaterem jest Will Smith, opowiada o człowieku, który musi zmierzyć się z wieloma skomplikowanymi przeszkodami. Żona go zostawia, kończą mu się pieniądze na mieszkanie i nie ma gdzie się podziać z synem.

Dostaje jednak pracę jako makler giełdowy i stopniowo staje się jednym z najlepszych pracowników. W ten sposób udaje mu się poprawić jakość życia swojego dziecka.

Ten film zachęca ludzi do wytrwałości. To jest ta cecha, która pozwala każdemu wyjść zwycięsko z każdej trudności. Uczy też, że najważniejsze jest pozytywne nastawienie, nawet gdy wszystko idzie źle. Kiedy ludzie mają zaufanie do siebie, prędzej czy później zrealizują swoje cele.