Miłość to uczucie niezwykłe, dlatego też temat ten często pojawia się jako motyw przewodni filmów, powieści, seriali współczesnych. Lubimy oglądać i czytać teksty kultury o miłości, bo to zawsze wzrusza i wpływa pozytywnie na odbiorcę. Prawdziwa, odwzajemniona miłość to stan jedyny w swoim rodzaju. Nie wszyscy tego doświadczają, dlatego też zachwycamy się bohaterami, którzy kochają prawdziwie, szalenie, całym sobą. „Bywają wielkie zbrodnie na świecie, ale chyba największą jest zabić miłość” – słowa prezesowej Zasławskiej z „Lalki” Bolesława Prusa stanowią doskonałą puentę tego artykułu. Bo kochać warto. Nawet jeśli nie zawsze jest łatwo.

„Tato, zakochałam się”, czyli wzruszająca historia Ani i Michała z filmu „ Pod wiatr” ( Netflix, 2022)

Polska produkcja Netflixa „Pod wiatr” w reżyserii Kristoffera Rusa szybko stała się hitem, a to za sprawą ciekawej historii miłosnej. Film ogląda się z przyjemnością, zachwycają nadmorskie widoki, rozległe plaże, wakacyjna sielanka i bohaterowie. Akcja filmu rozgrywa się nad polskim morzem ( okolice Helu) w lipcowe, upalne dni. Do luksusowego hotelu przyjeżdża Ania wraz ze swoim ojcem, macochą i małym, przyrodnim bratem. Dziewczyna jest z natury spokojna, introwertyczna, stroni od tłumów.

Wakacje z rodziną i znajomymi nie są jednak jej marzeniem, robi to dla swojego ojca. Pięć lat temu zmarła matka dziewczyny i od tego momentu Ania próbuje poskładać swój świat na nowo. Ojciec nigdy nie pogodził się z odejściem ukochanej żony, chociaż założył nową rodzinę. W czasie kolacji nieostrożny kelner wylewa na sukienkę Ani wino i w taki sposób dziewczyna poznaje Michała. Przystojny chłopak jest również miłośnikiem sportów wodnych, a także potrafi śpiewać. Ania jest oczarowana chłopakiem, tak bardzo różni się od osób ją otaczających. Michał również nie może zapomnieć o pięknej, ale niezwykle smutnej wczasowiczce.

Między Anią a Michałem rodzi się uczucie. Długie rozmowy do rana, pocałunki o zachodzie słońca i wspólne spędzanie czasu. Dziewczyna rozkwita i uśmiecha się coraz częściej. Michał wraz z piękną Ukrainką Saszą przygotowuje się do zawodów kit surfingu. Ania widzi pewnego dnia dwuznaczną sytuację między Saszą a Michałem i wyciąga niewłaściwe wnioski. Ucieka, bo czuje się oszukana. Michał nie rozumie zachowania dziewczyny, jednak dzięki recepcjoniście hotelu, panu Mironowi , Ania dowiaduje się, że Saszy i Michała nic nie łączy.

Czy jednak bohaterowie będą mogli być razem? Jest to wzruszająca historia pierwszej miłości. Widzimy rodzące się uczucie i wracamy w myślach do chwil, gdy my sami doświadczaliśmy pierwszego uniesienia. Niezwykle zmysłowa i subtelna scena miłosna na plaży udowadnia widzom, że uczucie Michała i Ani jest prawdziwe. Czy jednak los pozwoli im być razem? Na mnie niezwykłe wrażenie zrobiła scena, gdy Ania nieśmiało wyznaje swojemu ojcu „ Tato, zakochałam się”, a on ze łzami w oczach przytula ukochaną córkę. Bo po prawdziwej tragedii można jednak być szczęśliwym. „Pod wiatr” to optymistyczna i wzruszająca opowieść o tym, co naprawdę w życiu ważne.

Kto się czubi, ten się lubi, czyli powieść Agnieszki Lingas – Łoniewskiej „Zasypani zakochani” ( Słowne z uczuciem, 2021)

Agnieszka Lingas – Łoniewska zabiera czytelników do Szczawna – Zdroju, gdzie w zastępstwie babci pensjonat prowadzi Anastazja Klops. Dziewczyna dopiero uczy się zarządzania i wszystkiego co wiąże się z przyjmowaniem gości. Anastazja pragnie także odpocząć od problemów, które spotkały ją jakiś czas wcześniej. Niestety , do pensjonatu przyjeżdża mężczyzna, który od samego początku działa dziewczynie na nerwy.

Hubert Zapałka jest dość problematyczny, skoncentrowany na sobie, a jego dziwactwa wywołują w Anastazji mieszane uczucia. Jest jedynym gościem, dlatego też Anastazja wierzy, że da radę poskromić niepokornego mężczyznę. Los jednak płata bohaterom figla. Z powodu śnieżycy pensjonat zostaje odcięty od świata, a Anastazja i Hubert są skazani na swoje towarzystwo. Dziewczyna czuje się niepewnie w towarzystwie pensjonariusza i jawnie wyraża swoją niechęć. On również nie stara się przypodobać wnuczce właścicielki pensjonatu. Warunki stają się coraz trudniejsze, nie ma prądu, nie działają telefony, zaczyna brakować drewna do kominka, a także żywności. Anastazja jest przerażona sytuacją. A jednak powoli zaczyna przyzwyczajać się do obecności gościa. Nie przeszkadza jej już tak bardzo jego dziwaczne zachowanie i ekscentryczny tryb życia.

Poznają się lepiej. Mężczyzna pod maską ignorancji ukrywa dobre serce i wrażliwość. Anastazja otwiera się przed Hubertem, który okazuje się być… No właśnie. Powieściopisarka zaskakuje i wprawia czytelników w zdumienie. Obserwujemy, jak zmieniają się relacje między Anastazją i Hubertem. Początkowa niechęć zmienia się w sympatię, a może coś więcej. Czy ta historia skończy się happy endem? Lingas – Łoniewska potrafi tworzyć piękne, romantyczne historie, dlatego powieść nie zawiedzie nikogo. Książka idealna dla każdego, kto chce wierzyć, że prawdziwą miłość można znaleźć w opuszczonym pensjonacie prawie na końcu świata. Romantycznie i optymistycznie. Polecam.

Tylko życie bez udawania ma sens, czyli film „ Sekret. Odważ się marzyć” ( Netflix, 2021).

Miranda Wells to młoda wdowa, której życie nie szczędzi trudnych momentów. Samotnie wychowuje troje dzieci i robi wszystko, by związać koniec z końcem. Kobieta ma długi, jednak robi wszystko, by utrzymać dom, w którym spędziła piękne chwile ze swoim zmarłym mężem. Związana jest z lokalnym przedsiębiorcą, jednak dzieci nie są zachwycone nowym partnerem mamy. Ona również nie jest tak szczęśliwa, jak mogłoby się wydawać. Niespodziewanie w życiu Mirandy pojawia się mężczyzna, który swoim pozytywnym nastawieniem do życia zmieni wiele w jej rodzinie.

Bray Johnson proponuje pomoc przy zniszczonym dachu. Bezinteresownie pomaga Mirandzie i jej dzieciom. Kobieta zastanawia się, kim jest mężczyzna, który tak nagle pojawił się w jej życiu? Jak się później okaże, Bray rozwiążę pewną zagadkę z przeszłości i jednocześnie przegoni demony z życia Mirandy i jej dzieci. Film pokazuje, że prawdziwe uczucie rodzi się często wbrew człowiekowi, na przekór wszystkim i wszystkiemu.

Miranda uświadamia sobie również, że w życiu nie można udawać, bo krzywdzi się siebie i tego drugiego człowieka. Historia ta poruszy najczulsze struny w sercu każdego widza. Udowadnia również, że po burzy zawsze wychodzi słońce. Optymistycznie i romantycznie. W roli Mirandy niezwykła Katie Holmes. Polecam, nie tylko na smutne dni.

Miłość to niezwykle wdzięczny temat. Lubimy czytać i oglądać historie miłosne, szczególnie z optymistycznym zakończeniem. Bo tylko prawdziwe, odwzajemnione uczucie nadaje życiu sens.

Odwiedzając sensacja.pl, dowiesz się, jakie są inne platformy, przy których możesz miło spędzić czas, oglądając filmy w gronie rodziny lub przyjaciół.