Tematyka prawa była wielokrotnie stosowana przez scenarzystów oraz reżyserów sztuki kinematograficznej, jednak w dużej mierze dotyczyła ona filmów długometrażowych. Niewiele osób wie, że temat ten zyskuje na sile w formie seriali. O kilku z nich mieliśmy już się okazję przekonać. Biorąc pod uwagę dzieła klasyczne w tej formie, jak i nowoczesne postanowiliśmy stworzyć zestawienie naszym zdaniem 5 najciekawszych seriali związanych tytułową tematyką. Oto one!
Sposób na morderstwo
Główna rola Violi Devis ugruntowała jej aktorską pozycję w kinie amerykańskim. Postać charyzmatycznej i trudnej we współpracy mecenas ukazuje pełnię jej możliwości. Poszczególne odcinki serialu opowiadają o metodach na obronę osób oskarżonych o morderstwo na drodze postępowania. Tytułowej prawniczce dzielnie pomagają studenci będący jej podopiecznymi na miejscowym uniwersytecie. Z czasem okazuje się, że oni także wplątani zostają w zabójstwo…
Gliniarz i prokurator
A teraz klasyka kina amerykańskiego lat 80’ i 90’. Serial pt. Gliniarz i prokurator stał się już legendą małego ekranu walnie przyczyniając się do popularyzacji rasy psa buldog. Wszystko za sprawą obecności Maksa – buldoga angielskiego będącego pupilem tytułowego prokuratora. Serial w swej prostej, acz ciekawej strukturze przemyca także wątki humorystyczne, co przysporzyło mu miliony fanów na całym świecie.
Prawo Agaty
Przyszedł czas na rodzimych twórców. Serial stacji TVN pt. Prawo Agaty opowiada o losach prawniczki – tytułowej postaci w którą wciela się znakomita Agnieszka Dygant. Nie sposób nie oprzeć się wrażeniu, że fabuła czerpie dużo z poetyki poprzedniego hitu tejże stacji – serialu „Magda M.”.

Gra o Tron
Prokurator
Kontynuujemy wątek rodzimy. Serial pt. Prokurator to dzieło Zygmunta Miłoszewskiego. Fabuła opowiada nam o nieco mrocznych – posępnych obowiązkach prawników tworzących rzeczywistość polskiego wymiaru sprawiedliwości. W rolach głównych Jacek Koman i Wojciech Zieliński.
Ally McBeal
Najbardziej utytułowany serial amerykański ostatnich lat. Jest to przykład komediowego dramatu w którym widz znajduje się w świecie młodej – pięknej i ekscentrycznej prawniczki, która dostrzega podczas pierwszego dnia pracy w kancelarii swego byłego chłopaka. Współpraca ta przynosi mnóstwo zwrotów akcji i ciekawych wątków. Doskonała propozycja zwłaszcza dla pań!