Kto zna nie śledził losów bohaterów naszego u, lubionego serialu? I kto z nas żadnego nie porzucił? No właśnie często czy to z winy scenarzystów, stacji, czy z powodu zwykłego znudzenia widzów seriale znikają z anteny. Dziś chciałbym przedstawić kilka produkcji, które mimo tego, że cieszyły się popularnością zniknęły z ekranów.
Na początek nasza rodzima produkcja, czyli,,Złotopolscy”. Serial emitowany był w latach 1998-2010 opowiadał on historię rodzin Złotopolskich i Gabrielów. Akcja toczyła się w Złotopolicach oraz w Warszawie. W 2010 roku dyrekcja TVP2 poinformowała o zakończeniu produkcji i zdjęciu serialu z anteny. Wyemitowano 1121 odcinków.
Kolejnym rodzimym serialem, którego nie ma już na antenie jest,,Plebania”. Serial emitowany od 2000 do 2012 roku w większości opowiadał o życiu mieszkańców parafii Tulczyn, oraz Hrubielów. Akcja toczyła się również sporadycznie w okolicznych miejscowościach. Serial zdjęto z anteny w styczniu 2012 roku. Wyemitowano 1829 odcinków.

„Kompania braci”- ciekawostki o serialu
Kilkanaście lat emisji to długo jednak jak za chwilę się przekonacie koniec emisji może przyjść po o wiele dłuższym czasie przykładem może być choćby amerykańska opera mydlana,,One Life to Live”, której polski tytuł to,,Tylko jedno życie” Serial opowiada o losach fikcyjnego miasteczka Llanview w Pensylwanii serial był emitowany przez stację ABC od 1968 do 2012 roku. Później emitowany był również w internecie od 29 kwietnia do 19 sierpnia 2013. Wyemitowano 11145 odcinków.
Kolejnym przykładem długowiecznego serialu, którego nowych odcinków próżno wypatrywać jest,,As the World Turns” emitowany od kwietnia 1956 do września 2010. Serial opowiadał o życiu mieszkańców miasteczka Oakdale. Wyemitowano 13858 odcinków tego serialu, który przez pewien czas był on najdłużej emitowaną operą mydlaną na świecie zastępując na tym miejscu serial,,Guilding Light”. Serial ten był emitowany od roku 1937 do 1956 w radiu a od 30 czerwca 1952 do 18 września 2009 w telewizji. Fabuła toczyła się wokół rodzin Bauerów, Spauldingów, Lewisów, Marlerów, Cooperów oraz innych mieszkańców miasteczka Springfield. Łącznie serial ten doczekał się 15762 odcinków. Jak widać wszystko się kiedyś kończy i nawet najdłuższe produkcje z jakiegoś powodu muszą również zaliczyć swój koniec. Aha,,Moda na sukces” ma obecnie ponad 7 tysięcy odcinków.