Przez ostatnie kilka miesięcy lockdownu mieliśmy utrudniony dostęp do kasyn. Obecnie punkty tego typu są już czynne, jednak wciąż obowiązują w nich pewne ograniczenia dotyczące liczby osób, które mogą przebywać w pomieszczeniu, dystansu społecznego oraz środków ostrożności. Osoby, które ze względu na obowiązujące obostrzenia bądź przez obawę związaną z możliwością zakażenia rezygnują z odwiedzania kasyn stacjonarnych, nie muszą wcale pozbawiać się przyjemności związanych z odczuwaniem ich magicznego klimatu. Dla wszystkich osób, które tęsknią za odwiedzinami w prawdziwych stacjonarnych kasynach, przygotowaliśmy listę dziesięciu najlepszych seriali, które pozwolą na odczucie tej niesamowitej atmosfery w domowych pieleszach. A dla osób, które uwielbiają grę w kasynach internetowych, zachęcamy do sprawdzenia najlepszych witryn hazardowych na liście kasyn mobilnych kasyna24.pl.

10. Mr. Lucky (1959-1960)

Jest to propozycja dla koneserów starego kina w najlepszej odsłonie. Tytułowy Mr. Lucky jest uczciwym zawodowym hazardzistą, którego los obdarzył szczególnym szczęściem. Razem ze swoim przyjacielem Adamo zarządza on pływającym kasynem znajdującym się na pokładzie luksusowego jachtu, który w późniejszych odcinkach zmieni się w pływającą restaurację. Tożsamość głównego bohatera nie jest znana, co dodaje tej historii dodatkowego smaczku – przez wszystkie 34 odcinki widz nie dowie się nawet, jak brzmi prawdziwe nazwisko Mr. Lucky. Wiadomo jedynie, że jest on weteranem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Wraz z Adamo przeżywają wiele niebezpiecznych przygód, z których jednak zawsze wychodzą cało dzięki sprytowi Mr. Lucky.

9. Vega$ (1978-1981)

Serial ten jest niewątpliwą gratką dla miłośników kina lat siedemdziesiątych. Głównym bohaterem jest Dan Tanna, twardy, ale również inteligentny i wrażliwy prywatny detektyw. Niegdyś służył na wojnie w Wietnamie, a wydarzenia z tego czasu ukazane są w kilku odcinkach jako retrospekcja. W serialu stoi przed nim niełatwe zadanie – powstrzymanie przestępczości, która wydaje się nieodłącznym elementem życia w Las Vegas oraz uczynienie go miastem bezpiecznym zarówno dla mieszkańców, jak i dla turystów odwiedzających kasyna. Jego partnerką i pomocnicą jest owdowiała samotna matka Beatrice Travis pracująca jako showgirl. Razem tworzą nietypowy, lecz niezwykle skuteczny duet w walce z przestępczością.

8. Big Deal (1984-1986)

W serialu tym głównym bohaterem jest Robbie Box, hazardzista, który chwali się swoim sprytem oraz szczęściem w kartach, choć, jak widz może stwierdzić już w pierwszym odcinku, rzeczywistość jest zupełnie inna. Jego przeciwieństwem jest jego spokojna i wyrozumiała dziewczyna Jan Oliver, choć nawet ona traci niekiedy cierpliwość do hazardowych ekscesów swojego partnera. Produkcja może pochwalić się kilkoma wbijającymi w krzesło scenami w czasie rozgrywki w pokera z podejrzanymi jegomościami na duże pieniądze oraz zabawnymi sytuacjami u bukmacherów, gdzie Box stara się zdobyć trochę grosza.

7. Gyakkyou Burai Kaiji (2007-2008)

Jest to propozycja przede wszystkim dla fanów anime, choć możliwe, że spodoba się również innym miłośnikom kasyn. Główny bohater Kaiji, mało rozgarnięty chłopak utrzymujący się ze słabo płatnych prac i hazardu, zostaje wciągnięty w ogromny dług przez swojego przyjaciela. Przedstawiciele firmy kredytowej wiedzą już, że Kaiji nie będzie w stanie spłacić należności, więc proponują mu pewien nieuczciwy układ. Chłopak musi spędzić noc na tajemniczym statku i wziąć udział w podejrzanych grach hazardowych z innymi zadłużonymi desperatami. Firma kredytowa rzecz jasna nie spodziewa się, że Kaiji wróci ze statku żywy.

6. Breaking Vegas (2004)

Interesującą pozycją dla wszystkich miłośników kasyn jest Breaking Vegas. Akcja w tym serialu kręci się wokół „ciemniejszego” oblicza hazardu, a więc wszelkich oszustw, przekrętów i sztuczek, wliczając w to grę znaczonymi kartami. W serialu zobaczyć można jednak ciekawe sceny dotyczące tradycyjnego uczciwego hazardu, z których na pierwszym miejscu należy wymienić chociażby liczenie kart. Bez względu na to czy interesuje Was „jasne” czy „ciemne” oblicze gier w kasynach, Breaking Vegas to produkcja, której absolutnie nie można pominąć.

5. Kakegurui: Szał hazardu (2017)

Jest to kolejna propozycja japońskiego serialu anime. W produkcji przedstawiona jest szkoła dla młodzieży z najbogatszych rodzin, do której z pewnością chcieliby uczęszczać wszyscy młodzi miłośnicy kasyn, bowiem program nauczania jest w niej co najmniej specyficzny. Najważniejszą umiejętnością, którą jej uczniowie muszą sobie przyswoić, jest ogrywanie przeciwników w grach hazardowych. Najbardziej utalentowana w tej dziedzinie młodzież należy do swego rodzaju najwyższej zamkniętej kasty, do której każdy chciałby należeć. Hierarchia panująca w szkole wywraca się do góry nogami, kiedy przenosi się do niej ładna i inteligentna Yumeko Jabami, która wyróżnia się wyjątkowym talentem do gier hazardowych.

4. Lucky Man (2016 –)

Lucky Man to serial, który zadowoli zarówno miłośników kasyn, jak i fanów filmów fantastycznych. Główny bohater Harry Clayton, detektyw z londyńskiego wydziału morderstw, jest nałogowym hazardzistą. Szczęście mu nie sprzyja, a przez jego uzależnienie opuszcza go żona, zabierając ze sobą dziecko. Sytuacja zmienia się, kiedy Harry spotyka tajemniczą Eve, która przekazuje mu starożytną magiczną bransoletkę, która, jak odkryje później detektyw, przynosi mu nadnaturalne szczęście. Wkrótce zaczyna wykorzystywać bransoletkę do osiągnięcia własnych celów.

3. Las Vegas (2003-2008)

Serial ukazuje działania elitarnej grupy inwigilacyjnej w amerykańskiej stolicy hazardu, której szefem jest były agent CIA Big Ed Deline. Grupa zmaga się ze wszystkimi typami przekrętów, jakie tylko można wymarzyć sobie w Las Vegas: nieuczciwa konkurencja kasyn, oszustwa karciane czy podejrzanie duże wypłaty związane z rzekomym przypływem szczęścia gracza. W produkcji pojawiają się gościnnie właściciele prawdziwych amerykańskich kasyn, a także bogacze z Las Vegas. Ukazuje się tu wiele barwnych postaci, jak na przykład córka głównego bohatera Eda Delinda prowadząca restaurację w hotelu czy Nesa, która o kartach wie wszystko.

2. Maverick (1997)

Czy połączenie westernu, komedii i filmu o hazardzie to dobry pomysł? Z pewnością tak, a udowodnił to Roy Huggins w swoim serialu Maverick. Bohaterami są dwaj bracia pokerzyści z Teksasu, którzy przemierzają Dziki Zachód konno i dyliżansem, wpadając nieustannie w zagrażające życiu kłopoty. W każdej z tych przygód towarzyszą im piękne kobiety oraz duże pieniądze. Bracia żartobliwie podkreślają, że wyznają wiarę w tchórzostwo i unikanie ciężkiej pracy, choć ich życiowe wybory zazwyczaj wskazują, że sumienie jest dla nich ważniejsze niż zyski.

1. Vegas (2012 –)

Akcja serialu rozgrywa się w latach sześćdziesiątych w Las Vegas. Głównym bohaterem jest Ralph Lamb, ranczer, który służył w czasie II wojny światowej w żandarmerii wojskowej. Zostaje on zmuszony do przejęcia funkcji szeryfa w hrabstwie Clark w wyjątkowo trudnym czasie – przemysł hazardowy w Las Vegas zaczynają wówczas agresywnie przejmować mafie. Jednak przestępstwa związane z kasynami nie są jedynymi problemami, które spędzają Ralphowi sen z powiek – musi mierzyć się on ze śledztwami w sprawie morderstw, porwań czy produkcji fałszywych żetonów do gry. Serial jest oparty na prawdziwej historii, a prototypem głównego bohatera był prawdziwy ranczer o tym samym nazwisku, który pełnił funkcję szeryfa w hrabstwie Clark w latach 1961-1979.